Co kupić na chrzest? Personalizowane prezenty na chrzciny

Chrzciny. Bez wątpienia chrzest święto to wyjątkowa okazja i dobrze, aby prezent też był wyjątkowy. Na co postawić, kiedy wizja włożenia banknotów do koperty nie jest satysfakcjonująca? 😉

Na szczęście jest w czym wybierać. Można podpytać rodziców maluszka, czy może woleliby coś praktycznego – coraz częściej jako prezent na chrzest wybierane są zabawki edukacyjne, najczęściej nieco na wyrost, ale takie które służą maluszkom długo.  Jeżeli rodzice malca nie mają żadnych sugestii, można też postawić na ramki, szkatuły czy inne gadżety odpowiednie na chrzest, z personalizacją. Zaraz pokażemy przykłady. Zapraszamy na małą wycieczkę po meandrach zagadnienia ” prezenty na chrzest

Prezent na chrzciny

Personalizowane prezenty na chrzest to piękna pamiątka. O wyjątkowości takiego prezentu świadczy nie tylko materiał z jakiego został wykonany( wśród pamiątek na chrzest znajdziecie przedmioty wykonane ze srebra i złota). Osobista dedykacja, zamieszczenie na pamiątce graweru z imieniem dziecka, datą chrztu czy nawet ze zdjęciem maluszka są świadectwem tego, że w przygotowanie takiego prezentu na chrzest włożono wysiłek i serce.

Przykładem może być taka posrebrzana skarbonka z grawerem. Taka skarbonka to piękna i zarazem pożyteczna pamiątka chrztu świętego.

Takie skarbonki kształtem można dopasować do tego, czy wybieracie się na chrzest dziewczynki czy chrzciny chłopca. Przykładowo skarbonka z grawerem dla chłopca może mieć kształt samochodzika. Dedykacja zostanie wygrawerowana na dachu takiego autka.

Prezent na chrzciny –  pozytywki na chrzest

Jeżeli szukacie czegoś jednocześnie klasycznego, eleganckiego a jednocześnie wystawnego to bardzo polecamy  pozytywki na chrzest. Na tego typu produktach również można wygrawerować dedykację. Na niektórych z nich całkiem długą, jak to jest na przykład w tej pozytywce.

Jeżeli interesuje Was coś nieco mniejszego, to również to znajdziecie. Np. Taką pozytywkę z  kryształem Swarovskiego. Na grawerze można ująć nie tylko imię dziecka, oraz datę chrztu, ale także to, od kogo maluszek dostał taki prezent.

Biżuteria na chrzest

Biżuteria podarowana z okazji chrztu to piękna pamiątka. Misternie wykonana, zapakowana w ozdobne pudełeczko i do tego wyposażona w osobisty grawer –  cóż, główny bohater chrzcin tego nie doceni, natomiast jego rodzice z pewnością docenią taki gest.

 

Odchodząc od przedmiotów złotem i srebrem płynących przechodzimy do drewna. Wykonane z drewna pudełko wspomnień, przechowa w sobie cenne pamiątki. Cenne zarówno dla dziecka(chociaż dla niego później), jak i dla jego rodziców: jest tam miejsce na pierwszy ząbek, pierwszy kosmyk włosów, zdjęcie USG… taki mały katalizator wspomnień. Pudełko wspomnień.

 

Bardzo ciekawą opcją prezentu na chrzest jest Biblia z personalizowaną obwolutą. Na okładce zostanie umieszczona informacja do kogo należy ta Biblia, oraz kto ją podarował i z jakiej okazji. To pięknie wydane Pismo Święte pozostanie z dzieckiem przez długi czas.

Co myślicie na temat personalizowanych prezentów na chrzest?