Edukacyjne zabawki dla niemowląt – jakie wybrać

Maluchy są  cudowne i rosną tak szybko. To oczywiste, że chce się im zapewnić wszystko co najlepsze. Najlepsze oznacza bezpieczne i wspierające rozwój malucha. Co kupić dla niemowlaka? Na jakie zabawki edukacyjne dla niemowląt należy wziąć pod uwagę?

Edukacyjne maty dla niemowląt

Edukacyjne maty dla niemowląt to jedne z najczęściej kupowanych produktów, gdy na świecie pojawi się nowy członek rodziny. Jest to zarazem wygodne, bezpieczne miejsce do leżenia dla dziecka, jak i dzięki gadżetom w jakie przeważnie są wyposażone, maty dla noworodków stanowią pierwsze centrum zabawy. Ktoś może słysząc o zabawie noworodka parsknie śmiechem, no bo jak noworodek może się bawić? Maty angażują do aktywności – już samo wodzenie wzrokiem za jakimś elementem, mobilizowanie do schwytania czy różna tekstura materiału z jakimi ma styczność stymulują zmysły maluszka do rozwoju.  Pokazana poniżej mata edukacyjna Fisher Price zawiera wiele takich gadżetów, w tym najważniejszy: bezpieczne lustereczko

Na czym polega magia takiego lustereczka? Dzieciaki lubią dziecięce buzie. Gdy zobaczy swoje odbicie w lusterku od razy zacznie wyciągać do niego rączki. Fajną cechą jest to, że większość dostępnych na rynku mat edukacyjnych ma pałąki które można zdejmować, jak i zabawki które można przypinać i odpinać, w zależności od zapotrzebowania i humoru maluszka.

Na uwagę zasługują również maty edukacyjne bez pałąka. Stanowią dogodną powierzchnię do czołgania i raczkowania,a  co do tego zachęci malucha? Oczywiście umieszczone w macie zabawki, trójwymiarowy domek lub grzechotki.  Zabawki można odpiąć z maty i zabierać ze sobą. Dla mnie bomba.

Maty dla dzieci wcale nie muszą być duże. Znajdziecie również wartościowe maty w wersji mini. Są one doskonałe dla maluszków które jeszcze słabo radzą sobie z przemieszczaniem, a na takiej macie wszelkie interesujące elementy i zabawki maluch ma blisko. Poręczny wymiar takiej maty przydaje się również gdy matę trzeba zabrać do samochodu aby zając maluszka. Mata dwustronna, z jednej strony posiada tylko biało-czarne obrazki . To właśnie takie obrazki są najbardziej przyjazne dla rozwijającego się wzroku niemowląt.

Szumiące zabawki dla niemowląt

Szumiący ptaszek

Taka niepozorna zabawka, taki niepozorny dźwięk… i pomyśleć ,że zabawki tego typu niemal uratowały życie wielu rodzinom 😉 Szumiący Ptaszek może nie tyle pełni funkcję edukacyjną( w gruncie rzeczy każda zabawka jest edukacyjna) co emitując szumiący dźwięk uspokaja malca. Uspokojony niemowlak to ukojony rodzic! Warto? O jak warto. Szumiące zabawki są bezcenne!

Pluszaki sensoryczne dla niemowląt

Kilkumiesięczne niemowlę z pewnością zainteresują pluszaki sensoryczne. Takie pluszaki dla niemowląt mają na sobie obfitość tekstur – dla stymulacji zmysłu dotyku. Są na nich elementy gładkie, szorstkie, elementy szeleszczące, grzechocące, a bywa, że i coś do pogryzienia aby przynieść ulgę bolącym dziąsłom. Przedstawiamy sensorycznego bobra

Cóż boberek w sobie ma, oprócz tego, że jest śliczny? Dołączone gadżety, czyli pluszowe jedzonko można pakować mu do paszczy, a wpadną do brzuszka. Każde z dań to jednocześnie inna zabawka sensoryczna: pizza szeleści, truskaweczka ma w środku dzwoneczek a marchewka ma specyficzną teksturę. Wszystko to rozbudza ciekawość malca.

Godną polecenia zabawką sensoryczną dla dziecka jest kula sensoryczna. Kula ma zaznaczoną teksturę, podobnie jak dołączone piłeczki: każda kula jest inna i zapewni inne wrażenia gdy trafią do małej rączki. Jedna kulka jest miękka, inna jest twardsza i jakby kolczasta – dla rozwijającego się malucha jest to bardzo intrygujące.

Oczywiście to tylko przykłady – zabawek dla niemowląt jest mnóstwo. Które z tych które pokazaliśmy w dzisiejszym wpisie najbardziej przypadły Wam do gustu?