Jaki śpiworek do wózka wybrać?

Każdy rodzic który przechodził przez plątanie się kocyka w koła wózka lub jego zgubienie(a czasem i szalony rajd w poszukiwaniu zaginionego kocyka po alejkach parku) potwierdzi, że Śpiworek dla niemowlaka to fantastyczna rzecz. Odpowiednio otula malucha, nie przemieszcza się, nie ucieka 😉 Słowem gadżet przydatny. Jaki śpiworek dla niemowlaka wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Śpiworek do wózka – czy potrzebny?

To, czy śpiworek jest Wam niezbędny musicie rozważyć sami. Wszyscy znani mi rodzice, którzy odpowiednio dobrali śpiworki są zadowoleni z zakupu. Co przeważa za kupnem śpiworka dla dziecka?

  • Chroni przed deszczem, śniegiem oraz wiatrem zapewniając ciepło i komfort
  • Wozicie w wózeczku mistrza skopywania z siebie wszystkiego? Śpiworek zostanie na miejscu
  • Przyjemnie otula, zapewniając maluszkowi poczucie bezpieczeństwa
  • Łatwy i szybki w zakładaniu i zdejmowaniu( kto męczył się i pocił, z ubieraniem malucha w kombinezon ten wie o co chodzi)
  • Praktyczny w czasie wyjazdów

Jaki śpiworek dla niemowlaka wybrać?

Gdy zapadła decyzja „Tak, śpiworek jest potrzebny”, staniesz przed dylematem na temat tego, jaki śpiworek wybrać. Branża dziecięca ma to do siebie, że jest niesłychanie różnorodna. Jaki śpiworek do wózka jest najlepszy? Ze względu na to, że porządny śpiworek dla niemowlaka jest to jednak wydatek, warto zwrócić uwagę na śpiworki typu 3 w 1 . Śpiworki takie doskonale sprawdzą się nie tylko jako śpiworek do wózka ale i śpiworek do fotelika oraz na sanki. Jedna wielofunkcyjna rzecz zamiast trzech, to zawsze oszczędność miejsca oraz pieniędzy.

spiworek dla dziecka
Klasyczny śpiworek typu 3w1

Bardzo ciekawą opcją są śpiworki które… rosną wraz z dzieckiem. Dzięki specjalnej konstrukcji, gdy przyjdzie pora śpiworek będzie można przedłużyć! Wyposażony w ten bajer śpiworek, sprawdzonej marki znajdziesz TUTAJ

 

Śpiworek do wózka z futerkiem

Trendy rządzą światem mody, w tym światem śpiworków. Modeli do wyboru jest bez liku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby śpiworek spełniając wszystkie swoje pożyteczne funkcje był po prostu… ładny i pasował np. do wózka.

Śpiworek do wózka cottonmoose
Śpiworek Cottonmoose – przydatny, doskonale wykonany i miły dla oka.

Śpiworki takie dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. W uniwersalnym granatowym kolorze możecie obejrzeć TUTAJ. A może jednak wolelibyście śpiworek w ładnym odcieniu szarości? Dziecko w takim śpiworku wygląda fantastycznie – miód na oczy każdego dumnego rodzica. Zewnętrzna powłoka wykonana jest z wodoodpornego materiału, wnętrze wyłożone jest milutkim „misiem”. Jesienne, zimowe czy wczesnozimowe chłody i zawirowania pogodowe już nie będą straszne. Potomek do ciepłego śpiworka i już można ruszać zwiedzać świat.

Śpiworek dla niemowlaka, na co zwrócić uwagę?

Warto zwrócić uwagę, czy śpiworek posiada uniwersalne otwory, dzięki którym można go dopasować do różnych typów wózka. 3 i 5 punktowe wycięcia pozwalają korzystać z pasów bezpieczeństwa. Dopasowanie tych elementów do wózka, to gwarancja bezpieczeństwa jak i wygody Twojego maluszka. Ważne, aby nic nie uwierało go w plecy. Większość modeli śpiworków, np. ten bardzo ciekawy, sprawdzony model  jest kompatybilna z wózkami spacerowymi lub gondolami, natomiast na wszelki wypadek warto sprawdzić czy aby na pewno rozkład otworów pasuje do Waszego wózka. Ważne również aby śpiworek nie przylegał zbyt szczelnie do ciała! Powinien dawać dziecku swobodę ruchów.

Śpiworek do wózka, czy warto?

Warto czy nie warto- jest to kwestia indywidualna. Dużo jest osób które preferują kombinezony dla maluchów i przedkładają je nad śpiworki dla dzieci… tymczasem ze świecą szukać dziecka które przepada za kombinezonem! Niejednokrotnie bywa, że umieszczanie dziecka w kombinezonie to karkołomne zadanie. Specyfika kombinezonu jest jaka jest, a maluch często nie współpracuje… można się spocić na same wyobrażenie 😉 Odpowiednio dobrany, dobrej jakości śpiworek to wspaniała alternatywa dla kombinezonu. Wygoda dla rodzica oraz dla dziecka, a także w zależności od wybranego modelu wielofunkcyjność. To co, śpiworek dla dziecka już wybrany?