Kolorowanki antystresowe dla dorosłych, czy warto kupić?

Zajmujemy się produktami z branży dziecięcej, to fakt, ale i rodzicowi się należy chwila wytchnienia spędzona być może przy zasłużonej kawce i nad… kolorowanką? 😉

Jeszcze jakiś czas temu sama nazwa „kolorowanki dla dorosłych” powodowała litościwe uniesienie brwi, zwieńczone czasem parsknięciem pełnym dezaprobaty. Wszak kolorowanie jest dla dzieci, więc pomysł kolorowanek stworzonych dla dorosłych wydawał się skazany na porażkę. Nic bardziej mylnego! Kolorowanki antystresowe przywędrowały do nas zza granicy i po początkowych wahaniach szturmem podbiły rynek, wspomagane przez środowiska blogerskie, ale i zachwyconych klientów którzy spróbowali i polecali tę formę relaksu swoim znajomym.

Co dają kolorowanki antystresowe?

Co takiego mają w sobie kolorowanki relaksacyjne, że zawojowały świat? Okazuje się że wypełnianie kolorem skomplikowanych wzorów na niepozornej kartce papieru ma wiele zalet. Jak wskazuje sama nazwa, kolorowanie działa antystresowo oraz odpręża. Czy wiesz, że kolorowanie zostało uznane przez specjalistów za aktywną formę medytacji? Ponadto, gdy oddajemy się kolorowaniu aktywizuje się czołowy płat mózgu, który jest odpowiedzialny za planowanie oraz rozwiązywanie problemów. Takie kolorowanie to doskonałe ćwiczenia na kreatywność! Dodatkowo, u osób kolorujących została zauważona poprawa koncentracji dzięki kolorowankom antystresowym.

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych, jakie wybrać?

Popularność jaką cieszą się kolorowanki antystresowe sprawia, że jest w czym wybierać. Ogrom asortymentu, może przyprawić początkującego adepta kolorowania o zawrót głowy. Jaka kolorowanka antystresowa na początek? Nie porywaj się od razu na obrazy o wysokim stopniu trudności, pełne maleńkich, drobnych detali, bo może Cię to zniechęcić. Przetestuj. Dobrym wyborem są niewielkie książeczki z kolorowankami antystresowymi, w których zebrano obrazy o różnych stopniach trudności, jak w TEJ malowance. Zacznij od najłatwiejszego, na spokojnie. Daj sobie czas, zrelaksuj się i skup na dokładnym wypełnianiu pola kolorem. Jeżeli spodobało Ci się to zajęcie, następnym razem spróbuj swoich sił z obrazkiem z większą ilością detali.

Kolorowanka antystresowa
W powyższej książeczce znajdziecie kolorowanki o różnym stopniu trudności – to bardzo fajna sprawa, jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z kolorowaniem. Więcej informacji, po kliknięciu na zdjęcie.

Kolorowanki antystresowe a depresja

Kolorowanka antystresowa dla dorosłych ptaki
Aby dokładnie pokolorowaę wymagająca kolorywankę trzeba się skupić, to pomaga zapanować nad negatywnymi myślami.

Okazuje się, że kolorowanki mogą nie tylko odprężać, oraz wpłynąć na kreatywność ale i leczyć! Antystresowe kolorowanki mają zastosowanie terapeutyczne, między innymi w leczeniu depresji. Arteterapia, przy użyciu kolorowanek antystresowych dla dorosłych to doskonałe wsparcie dla terapii. Dlaczego? W chwilach spędzonych nad kolorowanką mamy do czynienia z terapią kolorami. Dodatkowo kolorowanie drobnych i nieraz zawiłych motywów wymaga skupienia. Człowiek skupia się wtedy na zadaniu i kolorując przynajmniej na chwile jest wolny od natrętnych myśli. Pięknie pokolorowany obrazek może być powodem do satysfakcji, a to podnosi na duchu. Miła dla oka kolorowanka ptaki może się świetnie spisać w tej roli. Podobnie jak kolorowanka z motylami

 

kolorowanka antystresowa
Malowanka antystresowa świetnie się spisze jako element arteterapii – przykładowe kolorowanki po kliknięciu na zdjęcie.

Antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Klasyka gatunku czyli mandale

W poszukiwaniu najlepszej kolorowanki antystresowej dla siebie nie sposób nie trafić na mandale. Mandala do kolorowania to bardzo rozpoznawalny motyw artystyczny.  Jako kolorowanka antystresowa ma ten sam cel co swój protoplasta usypywany z piasku – ma ona wprowadzić tworzącego w pewien rodzaj medytacji. Kolorowanki antystresowe Mandala dostępne są w różnych stopniach trudności, dla tych mniej zaawansowanych jak i dla tych lubiących rysunkowe wyzwania.

Kolorowanki dla dorosłych, czy warto kupić?

Całe szczęście kolorowanki antystresowe dla dorosłych to nie jest droga przyjemność. W zależności od objętości, typu okładki i jakości papieru ceny zaczynają się już od kilku złotych. Jedni pasjonują się tematem malowanek antystresowych i wypróbowują coraz to nowe techniki kolorowania, lub kolekcjonują przydatne do tego cienkopisy lub kredki np. kredki dwustronne, inni uważają to za stratę czasu. Znamy również takich którzy spróbowali i się przełamali. Zdania są podzielone, ale pewne jest jedno – warto spróbować. Możecie się zaskoczyć.