Lampy do pokoju dziecięcego – przegląd najciekawszych

Oświetlenie to bardzo ważna rzecz w wystroju każdego wnętrza.  Jest takim ostatnim szlifem, swoistą kropką nad „i” dodające całości charakteru i nadającego specyficzny klimat. Lampy do pokoju dziecięcego mogą uosabiać bohaterów z lubianych przez dzieci baje, być zdobne w stricte dziecięce wzory.  Miłośnicy dekoracji wnętrz, którym nie w smak masowa produkcja dostępna w różnego rodzaju sieciówkach z wyposażeniem domu, z pewnością znajdą coś idealnego do planowanego pokoju dziecięcego, wśród propozycji od polskich projektantów.

Lampy wiszące do pokoju dziecięcego

Lampy wiszące są najczęstszym wyborem. Umieszczone w centrum dobrze oświetlają każdy pokoik, ponadto są poza zasięgiem szalejących dzieciaków ( za wyłączeniem przypadków gry w piłkę w pokoju 😀 ). Produktów do wyboru jest cała gama – rozmaite kształty, kolory , aby każdy mógł dobrać lampę idealnie pasująca do danego pokoju.

 

Lampka pastelowych odcieniach – w chmurki

Dziewczynki kochają różowy! No dobrze, przynajmniej większość z nich. Jeżeli planujecie zakup na lata, to możecie oszczędzić sobie lampki z lalką Barbie, a postawić na róż w wydaniu nieco bardziej klasycznym.

Lampa w różowe grochy

Jeżeli Wasz w dom jest we władaniu małej księżniczki, to niestety nie macie wyboru. Odpowiednia lampa dla królewny musi być! 😉 Producenci przewidzieli i takie zapotrzebowanie. Co powiecie na taką lampkę dla dziewczynki ?

Podobnie sprawa może się mieć, gdy macie w domu fascynata sagi Gwiezdne Wojny. Wszechobecne plakaty, zastępy figurek i walające się wszędzie miecze świetlne mogą się okazać niewystarczające. Lampka z postaciami ze Star Wars może sprawić, że ujrzycie ten błysk w oku Waszego dziecka 😉 mimo, że zazwyczaj lampki nie leżą w kręgu zainteresowań dzieci

Lampa do pokoju dziecięcego –  jaką wybrać

Całym sercem jesteśmy za rękodzielnikami, rodzimymi projektantami, więc jeżeli poszukujesz czegoś niebanalnego nie pochodzącego z produkcji masowej zachęcamy aby zainteresować się poniższymi lampami jak i ich twórcami!

Ta nowoczesna lampa do pokoju dziecięcego może mieć różne kolory -wystarczy skontaktować się z jej twórcami

Ogromną zaletą takich lamp jest to, że nie tylko wyglądają nietuzinkowo, są robione z pasją ale i dzięki możliwości kontaktu z ich wytwórcami można wprowadzić pewne poprawki, lub.np zamówić daną lampę w innym kolorze tak aby lepiej pasowała do wystroju. Nas osobiście ujęła lampa -wieloryb stworzona ze sklejki drewnianej.

 

Gdy szukacie czegoś ładnego do pokoju maluszka, strzałem w  dziesiątkę może okazać się pluszowy miś w balonie. Taka lampka do pokoju dziecięcego nada przytulności.

W tym wpisie skupiliśmy się głównie na lampach wiszących do pokoju dziecięcego, ciekawe lampki stojące omówimy wkrótce, tymczasem pokazujemy coś pięknego, co nas ujęło: lampkę-sarenkę (dostępne są też inne zwierzaki)

Lampka wykonywana jest ręcznie,z drewna. Wielkie brawa dla projektanta!

 

Wpis o lampkach stojących i ściennych już wkrótce!