Miarki wzrostu dla dzieci- dlaczego warto?

Dawnej postępy w dziecięcym wzroście najczęściej odznaczano na futrynach drzwi- zaznaczano kreseczki które informowały ile dziecku się podrosło od ostatniego razu. Niektórzy zamiast kreseczek zaznaczali wzrost za pomocą nacięć. Dzisiaj futryny mogą odetchnąć – są specjalne miarki wzrostu dla dzieci. Oprócz oczywistej funkcji miarki wzrostu mogą być także ciekawym elementem wystroju wnętrza dziecięcego pokoju. Z pomiarów wzrostu można uczynić dobrze kojarzący się dziecku rytuał, na który będzie czekać i z przejęciem sprawdzać ile urosło się od ostatniego razu. Z opowiadań znajomych mamuś wiemy, że pomaga to zmobilizować część dzieciaków do …jedzenia jarzyn. Skoro jarzyny są zdrowe, a ich jedzenie może wpłynąć na wzrost, to maluchy potrafią się zmobilizować do zjedzenia na przykład marchewki. Sprytne, co? No i działa!

Miarki wzrostu dla dzieci – naklejki

Rozmaitość produktów jakie można napotkać właśnie w branży dziecięcej, oraz kreatywność twórców tych produktów – to właśnie to, co przyciąga nas do zabawek i co skłoniło nas do założenia bloga. Przekopywanie się przez setki, tysiące wspaniałych produktów to ogromna frajda, jak i pole aby się zaskoczyć. Wyjątkowo spodobała nam się miarka wzrostu – metrówka

miarka wzrostu made in poland

Miarka ta jest w formie naklejki. Już sam wzór wskazuje na to o co tu chodzi – o pomiar! Gratulujemy pomysłowości, jak dla nas- bomba.

Drewniane miarki wzrostu dla dzieci

Jeżeli chodzi o autorskie produkty naszą uwagę zwróciła jeszcze drewniana miarka wzrostu w kształcie deski surfingowej.

Nie jest to produkt tani. Chyba nikogo nie zdziwi, że drewno jest materiałem droższym niż folia z której wykonywane są miarki wzrostu o charakterze naklejek. Jest to natomiast produkt ekologiczny, bardzo trwały i super stylowy. Taka trwała miarka wzrostu jest także wszechstronna. Nie tylko będzie stanowić ciekawy element pokoju dziecięcego, ale i doskonale odnajdzie się w swojej roli w salonie lub w sklepie. To ciekawa opcja dla przeciwników wszędobylskiego plastiku i wielbicieli ręcznej roboty.Tańsza jest drewniana miarka wzrostu od firmy Goki – stworzona dla małego, ale wciąż rosnącego miłośnika samochodzików.drewniana miarka

Jeżeli szukacie czegoś prostszego i bardziej kolorowego to… zwierzątka są zawsze spoko, prawda? Przyjemna dla dziecięcego oka miarka wzrostu ze zwierzątkami posiada wygodny sznureczek za pomocą którego wygodnie można zawiesić ją na ścianie. Znajdziecie również analogiczną drewnianą miarkę wzrostu-farmę.

Naszą uwagę zwróciły też miarki-zdrapki. O co chodzi? Otóż poszczególne pomiary można na miarce zaznaczyć zdrapując specjalną powłokę miarki. Spodobał się zamysł? Analogiczną miarkę do zdrapywania znajdziecie też w „księżniczkowym” stylu.

Ciekawi jesteśmy: macie miarki? Kupowaliście czy robiliście sami? A może jesteście tradycjonalistami i wciąż znaczycie na futrynie?