Najciekawsze śniadaniówki dla dzieci! Mamo kup mi Lunchbox

Chyba każdy zgodzi się z tym, że zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne, zarówno jeżeli chodzi o dzieci, jak i dorosłych. Nie zawsze jest tak, że dziecko może chodzić na stołówkę- bywa, że w szkole nie ma takiego przybytku, lub potrawy tam serwowane nie odpowiadają dziecku (albo co coraz częstsze- jest alergikiem i trzeba zwracać baczną uwagę na to, co je). W takich wypadkach warto zaopatrzyć się w odpowiednie lunchboxy dla dzieci aby dzieciaki mogły zabrać przygotowany w domu zdrowy posiłek ze sobą. Lunchbox dla dziecka przyda się również w czasie pikniku lub wycieczki.

Dobra śniadaniówka – czyli jaka?

Dobra śniadaniówka to taka dostosowana do potrzeb dziecka i do tego, co pakujemy do środka. Wszelkie śniadaniówki dla dzieci powinny zostać wykonane atestowanych komponentów które nie wchodzą w reakcje z żywnością oraz są trwałe. Lunchboxy dziecięce najczęściej wykonane są z plastiku którego zaletami jest lekkość i odporność na pęknięcia(wyobrażacie sobie co by było gdyby dać dziecku do szkoły pojemnik szklany? 😉 ). Zastanówcie się też jak dziecko będzie transportowało ze sobą lunchbox –  w plecaku? Czy w worku? Trzeba to wziąć pod uwagę i dobrac według tego kształt i wielkość lunchboxa. Kolejnym aspektem na który warto zwrócić uwagę jest to, że dziecko powinno sobie łatwo poradzić z otwieraniem, jednocześnie pojemnik nie powinien otwierać się sam. Niektóre modele posiadają zabezpieczenia przed otwarciem się np. ten uroczy lunchbox bento

lunchbox dzieciecyWiecie co jest świetne w tym lunchboxie? Nieraz cały posiłek po przeniesieniu miesza się i nie wygląda apetycznie gdy otworzymy pojemnik, a jak wiecie, aspekt wizualny posiłku dla dzieciaków też jest ważny, dla niejadków szczególnie.  Ten pojemnik rozkłada się na trzy niezależne komponenty jak poniżej, nic się nie miesza! Można zapakować makaron, a wyżej owoce. Jest ład, porządek, wszystko w jednym miejscu(nie trzeba przeszukiwać plecaka za zabłąkaną marchewką) a jednak osobno.

pojemnik na jedzenie dla dzieckaTakie piętrowe śniadaniówki, dodatkowo zabezpieczające paskiem zabezpieczającym przed otworzeniem się to doprawdy strzał w dziesiątkę!

Idealny lunchbox do szkoły

Lunchbox do szkoły może zawierać od razu sztućce – wygodne, plastikowe i pasujące do całego zestawu. Cóż, gdy ma się ładne gadżety do szkoły chodzi się jakby przyjemniej. Lunchbox z przegródkami jest bardzo praktyczny, w poniższym zestawie przegródka jest ruchoma.

lunvhbox dzieciecy

 

Powyższy wzór może być nieco dziecinny dla niektórych dziewczynek więc zaproponujemy Wam ten lunchbox ze sztućcami . Praktyczny, wygodny, dobrze przemyślany no i co tu dużo gadać: prześliczny. Jest to lunchbox dla dzieci i nie tylko.

sniadaniowka ze sztyuccami

Termos na jedzenie czyli coś na ciepło

Jak piękne i funkcjonalne nie byłyby prezentowane powyżej śniadaniówki czy lunchboxy z przegródkami i bez, tak ciepła nie trzymają. Jeżeli chcecie aby dziecko w trakcie podróży lub przerwy zjadło ciepły posiłek , odpowiedzią na Wasze zapotrzebowanie są termosy dla dzieci. Dobra wiadomość : termos dla dziecka nie musi być nudny! Taki urokliwy termos dziecięcy potrafi trzymać temperaturę posiłku przez kilka godzin

teermos z biedronką

 

Bardzo fajnym gadżetem jest dołączony do zestawu… widelczyk? łyżka? łyżko-widelczyk! Kształtem i długością jest dostosowany do małych rączek, a dzięki jego specyficznej formie maluch bez problemu zje nim i zupę o spaghetti, czy co pysznego mu tam przygotujecie. Ten termos obiadowy występuje w wielu rodzajach, znajdziecie termos z sówką, termos  z pieskiem jak i inne wesołe wzory.

 

Korzystacie z lunchboxów dla dzieci?