Namioty dla dzieci – idealne na prezent

Czy sięgając pamięcią do czasów swojego dzieciństwa, lubiliście mieć kryjówkę? Tworzyliście „bazy” z krzeseł, kocy a może z kartonów? Ja tak. Obserwując zabawy dzieciaków i teraz widoczna jest tendencja do tego, że dzieciaki lubią mieć swoistą kryjówkę, taką bazę do zarządzania światem.  Wiecie dlaczego? Takie przestrzenie dają dziecku poczucie bezpieczeństwa. Obecnie można wybierać wśród szerokiej gamy rozmaitych namiotów, domków etc. Znajdzie się i coś dla chłopca i dziewczynki.

Tipi dla dziecka- ręcznie robione

Stylizowane na indiańskie tipi namioty dla dzieci szturmem zdobyły sobie popularność. Nic dziwnego, są piękne, przestronne i doskonale swoją stylistyką dopasowują się do rozmaitych pomieszczeń. Tipi są lekkie, stabilne –  w tym przypadku mamy do szycia z produktem szytym ręcznie, z dbałością o każdy detal. Jest to godna rozważenia propozycja dla tych którzy cenią unikalność i autorskie projekty, a także pasjonują się stylizacją wnętrz. Tak stworzony namiot tipi stanowi nie tylko kryjówkę dla dziecka, ale i interesujący element wystroju pokoju dziecinnego.

namiot tipi

Namiot dla dziewczynki

Wiemy, nie każdemu zależy na designie i woli raczej zamknąć się w niższym przedziale cenowym. Również i w takim wypadku znajdzie się wiele fajnych namiotów dla dzieci. Jeżeli interesują Was namioty do domu dla dziewczynek, można postawić na taki stylizowany na namiot zamek, który z pewnością przypadnie do gustu małym księżniczkom.

namiot do pokoju

Namiot ma wejście w formie roletki którą można zwinąć, oraz jest bardzo łatwy w montażu.

Namiot dla dziecka a … zabawka konstrukcyjna

Składanie namiotu bywa wyzwaniem… ale i może być to świetna zabawa w małego konstruktora, która będzie rozwijać wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywne myślenie. Z elementów zamieszczonych w zestawie można konstruować szkielet namiotu jaki tylko podpowie wyobraźnia – budowla jest na tyle duża, że dzieciaki spokojnie mogą wejść do środka. Na utworzoną konstrukcję można zarzucić kołdrę lub koc i co? Mamy pokojowy namiot, niemal jak za starych czasów tylko bardziej wymyślny Co powiecie na taki zwariowany namiot? My jesteśmy na tak!

Namiot dla dzieci do pokoju

Jak widzicie, dostępne namioty dla dzieciaków są przeróżne. Tipi, zamki, namioty o kształtach o jakich zadecydują same dzieci, znajdziecie również namioty z tunelami jak i namioty z dodatkowymi bajerami np. namioty z oświetleniem

namiot do pokoju dla dziecka

Cóż takiego niezwykłego ma w sobie taki namiot dla dzieci? Pod jego daszkiem można zawiesić dołączoną lampkę którą uruchamia się za pomocą sznureczka. Ta lampka to tak naprawdę projektor który zacznie wyświetlać we wnętrzu namiotu różnokolorowe wzory na które można patrzeć godzinami!

Ciekawi jesteśmy który z zaprezentowanych namiotów podoba się Wam najbardziej? Postawilibyście na ręcznie robione tipi dla dziecka czy może na namiot do konstrukcji?